Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Grčku u prijateljskoj utakmici sa 2:0 (0:0) u Hanji na Kritu.

Fudbaleri Srbije na taj način su uspeli da sačuvaju svoju mrežu prvi put posle godinu dana na nekoj utakmici.

Prvih 45 minuta proteklo je u prilično neinteresantnoj igri. Obe ekipe su dosta kombinovale na sredini terena, bez završnice.

U nastavku su obe selekcije živnule, ali su se radovali naši momci. Prvi je posle časa igre pogodio Radosav Petrović, a pravu malu majstoriju izveo je Nemanja Gudelj u drugom minutu sudijske nadoknade kada je topovskim udarcem savladao grčkog golmana sa 25 metara.

Najava i tok utakmice:

Na utakmici protiv Grčke, „Orlove” će voditi Radovan Ćurčić, umesto Dika Advokata koji je sporazumno raskinuo ugovor sa Fudbalskim savezom Srbije.

Ni „Heleni” u najboljoj atmosferi ne dočekuju ovaj duel pošto su posle šokantnog poraza na svom terenu od Farskih Ostrva ostali bez selektora Ranijerija, a tim će predvoditi v.d. selektora Kostas Canas.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović rekao je da je njegova ekipa svesna u kakvom je problemu, kao i da je samopouzdanje poljuljano.

– Samopouzdanje je posle svake utakmice poljuljano, znamo u kakav smo sebe problem uvalili, ali zato fudbal i jeste zanimljiv jer uvek ima sutra sledeća utakmica. Mnogo će zavisiti od Grčke, posle pada uvek mora da se ustane – rekao je Ivanović novinarima na Kritu.

Prijateljska utakmica: Grčka – Srbija 0:2 (0:0)

Stadion: u Hanji na Kritu. Gledalaca: oko 5.000. Strelci: Petrović u 60. i Gudelj u 92. minutu.

Srbija: Stojković, Tomović, Ivanović, Maksimović, D. Tošić, Petrović (Gudelj), Matić, Jojić (Đuričić), Z. Tošić (Rukavina), Mitrović, Marković (Lazović).

Grčka: Glikos, Torosidis (Bakakis), Manolas (Moras), Papadopulos, Vintra, Manijatis, Samaris, Kone (Ciolis), Mavrijas (Kolovas), Hristodulopulos, Atanasidis (Gekas).

Prvo poluvreme:

Utakmica na Kritu počela je minutom ćutanja u čast sinoć preminulog Ilije Pantelića, bivšeg reprezentativnog golmana Jugoslavije.

U prvih dvadeset minuta utakmice nije bilo efektnih poteza ili osmišljenih napada, pa su golmani obe reprezentacije mogli na miru da posmatraju meč jer niti jedan šut publika nije videla.

Prvo ozbiljnije dešavanje videli smo u 21. minutu, i to pred našim golom. Hristodopulos je preševao Ivanovića, ali je pao kada ga je Tomović zgazio. Grci su se bunili tražeći penal, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

„Orlovi” su prvi put pripretili Glikosu u 29. minutu. Zoran Tošić je pokušao levicom iz slobodnjaka sa dvadesetak metara, ali je ”bubamara” otišla daleko iznad gola.

Najbolju priliku u dosadašnjem toku meča imala je srpska reprezentacija u 38. minutu, a opet je fudbaler moskovskog CSKA bio u glavnoj ulozi. Situacija je bila slična onoj od pre desetak minuta: Tošić je iz slobodnog udarca sa 22 metra šutirao levom nogom, a grčki golman je loptu teškom mukom izbacio u korner.

Posle prvih 45 minuta rezultat u Hanji je 0:0.

Drugo poluvreme:

Baš kao i na početku meča, Grci su bolje započeli poluvreme. U prvih pet minuta Heleni su imali tri kornera i jedan slobodan udarac, ali nisu uspeli da savladaju Stojkovića.

Uzburkale su se strasti u 56. minutu nakon starta Nemanje Matića nad Koneom. Vezni fudbaler Čelsija nehotice je udario Konea u nos a obojica su potom dobili žuti karton, prvi zbog prekršaja, drugi zbog nesportskog ponašanja.

GOOOOOL! Strelac je Petrović u 60. minutu. Najbolji igrač Srbije na ovom meču, Zoran Tošić, uputio je je odličan centaršut sa desnog krila u srce šesnaesterca. Na pravom meču našao se igrač Genčlebirligija koji je glavom zatresao mrežu – 0:1.

Usledio je odgovor domaće selekcije i pokušaj Konea u 63. minutu. Vladimir Stojković je uz dosta problema uspeo da izbaci loptu u korner.

Pet minuta pre kraja utakmice Grci stižu do najbolje prilike u drugom delu. Rezervista Mantalos pogodio je glavom spoljni deo mreže posle prekida, ostaje 0:1.

GOOOOOL! Strelac je Gudelj u 92. minutu. Au, kakav je to gol bio sa 25 metara. Glikos nije mogao ništa osim da posmatra loptu kako ulazi u mrežu za konačnih 0:2.