“OVDE SAM KAO KOD KUĆE”: Đoković uspešno započeo odbranu titule u Melburnu! (VIDEO)

Novak Đoković
print screen/you tube.com/SamTennisVideos

Novak Đoković je uspešno preskočio prvu prepreku na ovogodišnjem Australijan openu.

Posle 140 minuta igre na Rod Lejver areni, Novak je savladao fernanda Verdaska sa maksimalnih 3:0, 6:1, 7:6 (7:4), 6:2.

Đoković je žestoko započeo meč i oduzevši servis dva puta protivniku brzo došao do vođstva od 5:0, što je značilo i vođstvo od 1:0 u setovima.

Prva neizvesnost, dogodila se u drugom gemu drugog seta kada su obojica razmenili po dva brejka, da bi Novak u šestom gemu izjednačio na 3:3. Iako je pri rezultatu 5:5 imao je tri vezane brejk šanse da povede sa 6:5 i servira za set, Novak je do istog došao posle taj-brejka.

U trećem setu nije bilo neizvesnosti. Đoković je relativno brzo došao do brejka da bi set okončao sa 2 prepuštena poena protivniku.

– Dobro sam počeo turnir, sa velikim intenzitetom. Kada sam video žreb, znao sam da treba da se koncentrišem samo na prvi meč. Ovde se osećam kao kod kuće. Volim da se vratim ovde odakle imam toliko lepih uspomena. Svaki put kada dođem u Melburn menii ožive sećanja – rekao je Đoković po završetku susreta.

Rival našeg tenisera u drugom kolu biće Denis Istomin (Uzbekistan) koji je rezultatom 3:1 iz daljeg toka takmičenja izbacio Hrvata Ivana Dodiga.