PARNI VALJAK U ČETVRTFINALU: Šou Božinova za lagani trijumf i prolazak u četvrtfinale ! (VIDEO)

fk partizan
vikipedija

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu trećeligaša Žarkova, rezultatom 2:0. Tako su izabranici Marka Nikolića izborili plasman u četvrtfinale najmasovnijeg fudbalskog takmičenja.

Golove za crno-bele postigao je Valeri Božinov u 48. i 71. minutu.

Tokom prvog dela susreta igrači Partizana su kontrolisali igru, ali bez prave šansi. Imali su crno-beli nekoliko poluprilika ali je odbrana Žarkova svaki ozbiljniji pokušaj sa lakoćom osujetila.

Na startu drugog poluvremena, tačnije u 48. minutu, Partizan je došao u vođstvo. Odličnu akciju Kosovića i Đurđića pratio je bugarski internacionalac i savladao golmana domaćina.

Plasman u narednu rundu overen je u 71. minutu. Talentovani Mihajlović je posle odličnog driblinga centrirao sa leve strane, a igrač meča Valeri Božinov, uputio je strašan volej i tako pobrao ovacije malobrojne publike na Banjici.