PL: Čelsi se ponovo osamio na vrhu, remi Mančester sitija, trijumf Liverpula

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Njukasl sa 2:0, dok je Mančester siti odigrao nerešeno 1:1 sa Evertonom u utakmicama 21. kola engleske Premijer lige.

U ostalim utakmicama prvenstva Engleske, Barnli je sa 2:0 pobedio Kvins Park Rendžers, Lester je sa 1:0 savladao Aston Vilu, a istim 3rezultatom je Vest Bromvič Albion trijumfovao protiv Hala, dok je Svonsi odigrao 1:1 sa Vest Hemom.

Čelsi pred svojim navijačima nije briljirao, ali je na kraju došao do veoma bitna tri boda. „Plavce” je do prednosti doveo Oskar u 43. minutu na asistenciju srpskog reprezentativca Branislava Ivanovića, koji je odlično prošao po desnoj strani, te na drugoj stativi pronašao usamljenog Brazilca.

Konačan rezultat postavio je Dijego Kosta u 59. minutu svojim 15. golom u Premijer ligi.

Mančester siti nije usepo da zadrži korak sa Čelsijem, pošto je remizirao u Liverpulu sa Evertonom, pa će tako posle 21. kola zaostajati dva boda za londonskim klubom.

Siti je tokom većeg dela meča diktirao tempo, stvarao prilike, ali nije uspeo da dođe do tri boda.

Ekipu Manuela Pelegrinija do prednosti je doveo Fernandinjo u 74. minutu, a izjednačenje „karamelama” doneo je Stiven Nejsmit u 78. Poslednjeplasirani Lester je uspeo da dođe do druge pobede u poslednje tri utakmice. Oni su na svom terenu savladali Aston Vilu, a jedini gol postigao je Pol Končeski u sudijskoj nadoknadi vremena prvog dela igre.

Ranije danas Liverpul je golom Lazara Markovića pobedio Sanderlend sa 1:0, dok se večeras od 18.30 sasutaju Kristal Palas i Totenhem. Čelsi će posle 21. kola biti prvi sa 49 bodova, drugi je Siti sa 47, dok je Mančester junajted treći sa 37.