PL: Nula na ‘Enfildu’, Sautempton minimalcem do još jedne pobede, VBA u finišu do boda

Fudbaleri Sautepmtona pobedili su danas na svom terenu Stouk sa 1:0, dok je Arsenal u gostima trijumfovao protiv Sanderlenda sa 2:0 u utakmicama devetog kola engleske Premijer lige.

Liverpul na svom stadionu nije uspeo da zabeleži treći uzastopni trijumf, pošto je remizirao 0:0 sa Halom, dok su Vest Bromvič Albion i Kristal Palas odigrali nerešeno 2:2.

Sautepmton je pred svojim navijačima nastavio sa serijom dobrih rezultata. Oni su upisali sedmu pobedu u poslednjih osam utakmica u svim takmičenjima.

Pobedu Sautemptonu doneo je Sadio Mane golom u 33. minutu. Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je ceo meč za Sautepmton.

Arsenal je na gostovanju protiv Sanderlenda upisao tek drugu pobedu u poslednjih pet utakmica u Premijer ligi.

Strelac oba gola za bio je Aleksis Sančes u 30. minutu i drugom minutu sudijske nadoknade vremena u drugom poluvremenu.

Ranije danas Vest Hem je sa 2:1 pobedio Mančester siti.

Lider šampionata Čelsi gostovaće sutra Mančester junajtedu, dok će novajlija Barnli ugostiti Everton, a Totenhem dočhekuhe Njukasl.