PL: Remi na stadionu ‘Liberti’, Svonsi i Everton podelili bodove

Fudbaleri Svonsija i Evertona odigrali su danas nerešeno (1:1) u prvoj utakmici 32. kola engleske Premijer lige.

Na stadionu „Liberti” nije bilo mnogo uzbuđenja, ali su vidjena dva gola.

Everton je poveo u završnici prvog poluvremena, odnosno u 41. minutu, kada je Aron Lenon iskoristio centaršut Džejmsa Mekartija s densog boka i lako savladao Lukaša Fabijanskog.

Nastavak meča protekao je u napadima Svonsija, koji je do izjednačenja došao u 69. minutu golom Džondža Šelvija iz jedanaesterca.

Penal je dva minuta ranije skrivio Šejmus Koleman, koji je u svom kaznenom prostoru, prilikom jedne intervencije igrao rukom.

Na početku meča Batefimbi Gomis povredio je zadnju ložu i mesto u timu usuptio Marvinu Emnesu.

Svonsi posle ove utakmice zauzima osmo mesto sa 47, dok je Everton na 12. sa 38 bodova.