PL: Sautempton ponizio Sanderlenda, Njukasl zabeležio prvu pobedu, remi Arsenala, trijumf Čelsija…

Fudbaleri Sautemptona nastavili su sa sjajnim rezulatima u Premijer lige, pošto demolirali Sanderlend uz gol i četiri asistencije Dušana Tadića – 8:0 (3:0).

Novi šok svojim navijačima priredio je Arsenal, remijem u poslednjim sekundama na Emirejtsu sa Hal Sitijem 2:2 (0:1), dok je Čelsi savladao Kristal Palas 2:1 (1:0).

Novi trijumf ostvario je i Everton, sigurnim izdanjem protiv Aston Vile na Gudisonu 3:0 (1:0), dok je Vest Hem upisao tri boda na gostovanju Burnliju – 3:1 (0:0)

Meč između Njukasla i Lester Sitija kasnio je sat vremena zbog problema sa semforom, dok je prvi meč kolo obeležio spektakularni Serhio Aguero sa četiri pogotka Totenhemu.

Fudbaleri Njukasla pobedili su Lester sa 1:0  i ostvarili prvu ovosezonsku pobedu u Premijer ligi.

Jedini gol postigao je Gabrijel Obertan u 71. minutu i to je njegov prvi gol u Premijer ligi od 2012. godine.

Njukasl se nalazi pri dnu tabele, na 18. mestu sa sedam bodova. Lester je pretrpeo treći poraz u prvenstvu i zauzima 13. mesto sa devet bodova.

Utakmica je počela sa sat vremena zakašnjenja zbog kvara na semaforu na Sent Džejms parku.

Premijer liga, rezultati osmog kola:

Subota:

13.45 Mančester siti – Totenhem 4:1

Arsenal – Hal 2:2 (13. minut Sančez, 17. minut Diame, 46. minut Hernandez, 90. minut Velbek)

Barnli – Vest Hem 1:3 (49. minut Saho, 54. minut Valensija, 60. minut Bojd, 72. minut Kol)

Kristal Palas (crveni karton) – Čelzi (crveni karton) 1:2 (6. minut Oskar, 51. minut Fabregaz, 90. minut Kembel)

Everton – Aston Vila 3:0 (18. minut Jagielka, 48.minut Lukaku, 76. minut Kolman)

Sautempton – Sanderlend 8:0 (12. minut Vergini – autogol, 18. i 69. minut Pele, 37. minut Kork, 78. minut Tadić, 79. minut Vanjama, 86. minut Mane)

Njukastl – Lester 1:0 (71. minut Obertan)