PL: Ubedljiv trijumf ‘Crvenih đavola’, minimalac Liverpula, goleada Kvins Parka i Lestera

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Stouk sa 1:0, u utakmici 13. kola Premijer lige, i prekinuli niz od pet utakmica bez pobede.

Jedini gol postigao je Glen Džonson u 85. minutu. Prethodno je Riki Lambert zahvatio loptu glavom i pogodio prečku, lopta se odbila do Džonsona, kome nije bilo teško da je pošalje u mrežu.

„Crveni” su imali nekoliko dobrih prilika za gol, ali nisu uspeli da zatresu protivničku mrežu, a Stouk je u završnici mogao da izjednači, ali je šut Bojana Krkića odbranio golman domaćih Simon Minjole.

Ekipa Brendana Rodžersa zabeležila je petu pobedu u prvenstvu i zauzima 11. mesto na tabeli sa 17 bodova, dok je Stouk 12. sa dva boda manje.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom terenu Hal sa 3:0 i zadržali se na četvrtom mestu na tabeli. Junajted je poveo u 16. minutu golom Krisa Smolinga, vođstvo je povećao Vejn Runi u 42. minutu, a konačan rezultat postavio je Robin van Persi u 66. minutu.

Posle treće uzastopne pobede, Mančester je četvrti na tabeli sa 22 boda, a Hal koji je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, zauzima 17. mesto sa 11 bodova, koliko imaju i Kvins Park Rendžers i Barnli u zoni ispadanja.

Fudbaleri Vest Hema pobedili su u Londonu Njukasl sa 1:0 i prekinuli njegov niz od šest utakmica bez poraza, odnosno pet uzastopnih pobeda. Jedini gol postigao je Aron Kresvel u 56. minutu. Vest Hem, koji je ovom pobedom prekinuo niz od tri utakmice bez pobede, zauzima peto mesto na tabeli sa 21 bodom, a Njukasl je osmi sa dva boda manje.

U ostalim utakmicama Kvins Park Rendžers je na svom terenu pobedio Lester sa 3:2, Barnli i Aston Vila odigrali su nerešeno 1:1, a istim rezultatom bodove su podelili i Svonsi i Kristal Palas.

Ranije danas Arsenal je na gostujućem terenu pobedio Barnli golom Danija Velbeka.