PL: Vest Bromvič ponovo pobedio na Old Trafordu i udaljio se od zone ispadanja

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona pobedili su večeras na gostujućem terenu Mančester junajted sa 1:0, u utakmici 35. kola Premijer lige i napravili veliki korak ka opstanku.

Jedini gol na utakmici postigao je Jonas Olson u 63. minutu, kada ga je pogodila lopta posle slobodnog udarca koji je izveo Kris Brant.

To je druga uzastopna pobeda Vest Bromviča na Old Trafordu. Mančester junajted je mogao da izjednači u 74. minutu, ali je Robin van Persi promašio jedanaesterac.

Vest Bromvič tri kola pre kraja šampionata zauzima 13. na tabeli sa 40 bodova i nalazi se na sedam bodova od zone ispadanja.

Mančester junajted je pretrpeo treći uzastopni poraz i najverovatnije neće izboriti direktan plasman u Ligu šampiona.

Ekipa Luja van Gala zauzima četvrto mesto na tabeli sa 65 bodova. Arsenal je treći sa dva boda više, ali i dve utakmice manje.