PLEJMEJKER U REKETU! Fantastičnom Nikoli Jokiću, jedna asistencija nedostajala do tripl-dabla! (VIDEO)

Jokić
print screen/you tube/DownToBuck

Nikola Jokić nastavlja da pomera granice. Noćas je sa 27 postignutih poena (12/16 za dva, 1/1 za tri), 15 skokova i devet asistencija, postavio novi rekord karijere, a srpskom centru je jedna asistencija, nedostajala do tripl-dabla.

Jokić je pogurao Nagetse do pobede nad Dalasom 117:107, a  po drugi put je ove sezone izjednačio svoj najbolji napadački učinak. Ono što je noćas uveličalo sjajnu partiju našeg centra jesu 9 asistencija, zbog kojih izrasta u pravog “plejmejkera u reketu”.

Odličnu partiju  pružio je i Geri Heris sa 24 poena i četiri asistencije, a solidan je bio je Emanuel Mudijaj sa 18 poena, sedam uspešnih dodavanja i pet uhvaćenih lopti.

Kod gostiju, boli od ostalih bio je Deron Vilijams sa 23 poena i osam asistencija, Harison Barns upisao je 19, a Set Kari 14.

Drugi naš centar u NBA Boban Marjanović, dobio je priliku u duelu Čikaga i Detroita, koji su Bulsi dobili rezultatom 113:82. Bobi je bio blizu rekorda sezone a za sedam minuta na parketu postigao je 6 poena, uz 2 skoka, 1 ukradenu loptu i 2 blokade.

Marjanović se tako  približio najboljem učinku ove godine, kada je protiv LA Klipersa postigao  7 poena. Prva petorka Ćikaga imala je vocifren učinak, a najefikasniji je bio Batler sa 19 poena.