Pobeda za kraj prve faze Evrolige! Crveno-beli u TOP 16 odlaze kao drugoplasirani, Crvena zvezda – Laboral Kuća 90:82

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su pobedu, u okviru poslednjeg kola Evrolige, savladavši Laboral Kuću sa 90:82 (18:18, 28:27, 24:18, 20:19). Na taj način su crveno-beli prvu fazu takmičenja završili kao drugoplasirani u grupi.

To znači da će rivali pulenima Dejana Radonjića biti Real Madrid, Barselona, Makabi, Panatinaikos, Galatasaraj i još dve ekipe.

Zvezda je pred praznim tribinama hale Pionir odigrala još jedan sjajan evroligaški meč i još jednom je pokazala da najbolje igra protiv španskih timova.

Iako je Pionir bio prazan zbog suspenzije Evrolige, to nije mnogo uticalo na igrače obe ekipe koji su prikazali sjajnu predstavu.

Zvezda je na krilima još jedne briljantne partije Markusa Vilijams i Bobana Marjanovića ostvarila šesti trijumf, pa prvi deo takmičenja završava na drugom mestu D grupe sa skroom 6-4.

TOK MEČA:

Prva četvrtina: Crvena zvezda – Laboral kuća 18:18

Zvezda je se vratila vezanom serijom i ponovo imala vođstvo od 18:16.

Zvezda je krenula poenima Dangubića, dobro je igrala u prvom delu prve deonice, pa je nakon poena Blažiča i Vilijamsa stigla do +5 (12:7), ali se Laboral Kuča vratila preko Kozera i San Emeterija, pa je nakon 10 minuta rezultat bio izjednačen – 18:18.

Druga četvrtina: Crvena zvezda – Laboral Kuća 28:27

Gosti su napravili niz poena za seriju od 9/0 u drugoj deonici, koja je konačno prekinuta poenima Markusa Vilijamsa za samnjivanje prednosti na -7 (24:31). Nastavio Vilijams i svojiom mini serijom ponovo približio crveno-bele – 26:31. U nastavku nekoliko poena sa obe strane, uključujući i trojku Čarlsa Dženkisa za 29:33. Gosti su pokušavali da održe prednost, ali i da se rezultatski odlepe. Ipak, Zvezda je u nekoliko situaciji dominirala u odbrani, i tako sprečila goste da naprave malo veću razliku. Nekadašnji igrač Partizana, Bertans bio je precizan za tri poena (29:36).

Vilijams je bio siguran sa linije slobodnih bacanja, pa se domaćin poenima iz prekida ponovo približio. Ubrzo je nad Dženkinsom napravljen faul, Amerikanac je imao dva slobodna bacanja. Dženkins je bio precizan samo jednom – 32:36. Zanimljivo je da su crveno-beli u ovoj deonici bili čak tri puta na liniji slobodnih bacanja.

Na tri minuta do kraja druge deonice, Zvezda je uspela da se iz minusa (devet poena) vrati u vođstvo trojkom Markusa Vilijamsa (37:36). Ipak, Bertans je ponovo bio odličan u šutu za tri poena i tako na najbolji način odgovorio (37:39). Poenima Dangubića i košem uz faul Kalinića ponovo domaćin ima prednost (42:39). Ali nastavlja se izvanredan šut za tri poena gostojuće ekipe, koja na taj način konstatno drži korak za rivalom (42:42) Iz dva napada Tomas Ertel je vezao trojke – 44:45. Drugu četvrtinu Crvena zvezda završila je atraktivnim zakucavanjem Dangubića za vođstvo u prvom poluvremenu 46:45.

Treća četvrtina: Crvena zvezda – Laboral Kuća 24:18

Drugo poluvreme ovrata se poenima Hoser, ali ubrzo Markus Vilijams postiže tri poena, koji Zvezdi ponovo vraćaju vođstvo (48:47). Šengelija postiže svoje prve poene, uz malo sreće 48:49.

Kapiten crcveno-bbelih bio je precizan sa linije pennala 2/2 (50:49), ali nstavlja se odličan procenat šuta Laborala za tri poena, Tili trese mrežu za vođstvo 52:52. Do novog egala domaćina predvodi Jaka Blažič – 52:52. Ne zaostaje ni domaćin. VIijams postiže treću trojku (55;52). Veoma razigrana treća deonica, smenjivanje prednosti… Brz tempo igre. Crvena zvezda je do kraja ove deonice sigurnom igrom održavala vođstvo.

Četvrta četvrtina: Crvena zvezda – Laboral Kuća 20:19

Poslednju deonicu nije komplikovao domaćin. Zvezda je atraktivnim potezima i poenima konstantno održavala vođstvo. Gosti nisu uspevali da preokrenu rezultat u svoju korist. Do najveće prednosti na utakmici (+9) Zvezda dolazi trojkom Dangubića – 77:68. Ali Bertans na strani odgovara na identičan način – 77:71. Košarkaši Laborala su pokušavali da se rezultatski približe, ali to je bilo sve. Zvezda je bez većih problema zabeležila pobedu koja je odvodi na drugo mesto grupe D.