Pobednički ples Sančeza i Vidala: Čile startovao pobedom na Kopa Amerika

Navijači Čilea
Beta

Reprezentacija Čilea savladala je selekciju Ekvadora sa 2:0 (0:0) na otvaranju Kopa Amerika.

Čile, koji je i organizator takmičenja, do prvog pogotka je čekao sve do 67. minuta. Arturo Vidal je bio oboren na 15 metara, što je sudiji bilo dovoljno da pokaže na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo upravo as Juventusa koji je sigurnim udarcem doneo prednost svojoj reprezentaciji.

Ekvador je umalo stigao do poravnanja kada je Souza, u napadu kojem je prethodio slobodan zdarac, glavom pogodio okvir gola.

Domaći tim je pitanje pobednika rešio u 84. minutu. Aleksis Sančez je pravovremeno uposlio Vargasa kome nije bilo teško da sa desetak metara matira golmana Ekvadora.

– Prva utakmica je uvek teška, bili smo nervozni, ali rezultat je najvažniji – rekao je Vidal nakon utakmice.

Takmičenje u grupi A nastaviće se u subotu u 1.30 po srednjeevropskom vremenu, kada će se sastati Meksiko i Bolivija.

Na šampionatu Južne Amerike učestvuje 12 reprezentacija, koje su podeljene u tri grupe. U četvrtfinale će se plasirati po dve najbolje selekcije iz svake grupe, kao i dve najbolje trećeplasirane ekipe.