Premijer: Drugi kiks ‘Svetaca’ zaredom, ‘Građani’ pobedom došli do drugog mesta

Fudbaleri Mančester sitija savladali su kao gosti ekipu Sautemtona sa 3:0 (0:0) u okviru 13. kola engleske Premijer lige.

Posle današnje utakmice dve ekipe su zamenile mesta na tabeli, tako da su „Građani” sada drugi sa 27 bodova, dok Sautempton ima bod manje.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a nastavak meča bio je daleko interesantniji.

Odlično je Serhio Aguero u 51. minutu uposlio Jaju Turea koji je bio na šesnaestercu, opalio je po lopti, ona je zakačila jednog fudbalera domaćih i odsela u mreži Frejzera Forstera – 0:1.

Gosti su duplirali prednost u 80. minutu. Lampard je dobio loptu na istom mestu gde je i Jaja Ture kada je postigao gol, ovaj je šutirao neodbranjivo, Forster ništa nije mogao da uradi ovom prilikom – 0:2.

Pred sam kraj još jedan gol u mreži domaćina. Aguero je pronašao Klišija kome nije bilo teško da postigne gol iz blizine.