Premijer liga: Everton i Eto prejaki za Barnli, Njukaslov preokret za tri boda protiv Totenhema

U prvim mečevima nedeljnog programa engleske Premijer lige Everton i Njukasl su slavili na gostovanjima Barnliju, odnosno Totenhemu.

Karamele su trijumfovale protiv Barnlija sa 3:1. Meč je obeležio sjajni Samjuel Eto. Kamerunski napadač postigao je dva gola.

Everton je do vođstva došao već u četvrtom minutu posle prelepe akcije. Eto je bio strelac, glavom je prosledio loptu u mrežu posle centaršuta Bejnsa.

U 20. minutu domaći tim je poravnao rezultat. Jutkevic je lepo uposlio Ingsa kroz sredinu, a ovaj je prošao golmana i rutinski pogodio za 1:1.

Devet minuta kasnije Everton je stigao do novog vođstva. Ovoga puta Lukaku je bio strelac. Konačnih 3:1 postavio je Eto fenomenalnim udarcem u 85. minutu.

NJukasl je posle velikog preokreta došao do tri boda na gostovanju Totenhemu. Domaći tim je poveo u 18. minutu, Mejson je centrirao, a Adebajor je bio najviši u skoku.

Šola Ameobi je ušao u igru na početku drugog poluvremena. Svrake su krenule sa centra, Kolbek je uputio loptu duboko na levu stranu, Ameobi je pobegao čuvaru i posle osam, devet sekundi igre u drugom delu zatresao je mrežu Pevaca.

Trijumf NJukaslu doneo je Perez glavom. On se sjajno snašao posle centaršuta Kabelje.