Premijer liga: Gigs na klupi Mančestera debitovao ubedljivom pobedom nad Noričem

Legendarni fudbaler Mančester Junajteda Rajan Gigs trijumfalno je startovao karijeru na klupi „Đavola“, koji su u 36. kolu Premijer lige savladali Norič sa 4:0.

Mučio se Junajted sve do 41. minuta susreta. Iako su imali nekoliko prilika, koje nisu krunisane golom, dobili su priliku da povedu sa bele tačke. Vejn Runi je priliku iskoristio, za prednost od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku se mreža Kanarinaca još tri puta tresla. Runi je u 48. minutu prelepim golom povećao prednost Crvenih đavola na 2:0, ali domaći nisu stali tu.

Priliku za igru je dobio Huan Mata, a Španac je to iskoristio da postigne dva gola. Prvo je u 63. minutu realiovao sjajnu akciju svog tima za povećanje prednosti, da bi konačnih 4:0 postavio pogotkom u 73. minutu susreta.