Premijer liga: Jovetić rasturio Liverpul, dva gola Crnogorca za pobedu Sitija

Fudbaleri Mančester sitija u drugom kolu Premijer lige savladali su Liverpul sa 3:1, a dvostruki strelac na toj utakmici bio je Stevan Jovetić.

Siti je poveo u finišu prvog dela meča, lepim golom Jovetića. Fenmenalno je ispratio akciju svog tima, pokupio loptu ispred Morena, a onda raspalio kroz noge Simonu Minjoleu za 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Kompani se okliznuo, Daniel Staridž je pogodio mrežu, ali je sudija sa pravom poništio taj pogodak zbog ofsajda. Odgovor šampiona Engleske stigao je već u 55. minutu. Ponovo je sjajni Jovetić odlično započeo akciju, a na kraju je i završio posle pasa Samira Nasrija.

Igrao se 60. minut kada je još jedan bivši igrač Partizana ušao u igru. Lazar Marković je zamenio Kutinja. Kunu Agueru je bilo dovoljno tek nekoliko sekundi da postigne gol na meču. Ušao je umesto Džeka, iskoristio kašnjenje Dejana Lovrena i lako matirao Minjolea.

U finišu meča Pablo Zabaleta je pogodio svoju mrežu i postavio konačan rezultat utakmice.