Premijer liga: Liverpul deklasirao Totenhem na gostovanju, Baloteli debitovao za ‘Crvene’

Fudbaleri Liverpula pobedili su Totenhem na gostovanju sa 3:0, dok je Aston Vila bila bolja od Hala u Birmingemu sa 2:1, u okviru trećeg kola Premijer lige.

Golove na Vajt Hart Lejnu postigli su Rahim Sterling u osmom minutu, Stiven Džerard u 49. iz penala i Alberto Moreno u 60. minutu.

“Zadatak naše ekipe je da se dobro brani i siguran sam da će trener (Brendan Rodžers) biti srećan što nismo primili gol”, rekao je Džerard, preneli su britanski mediji.

Za “crvene” je debitovao napadač Mario Baloteli, koga je u 61. minutu zamenio bivši fudbaler Partizana Lazar Marković.

Liverpul i Totenhem imaju šest bodova iz tri utakmice i zauzimaju peto i šesto mesto na tabeli.

Totenhem će 18. septembra igrati u Beogradu protiv Partizana, u grupnoj fazi Lige Evropa.

Fudbaleri Aston Vile pobedili su na svom terenu Hal sa 2:1. Golove za ekipu iz Birmingema postigli su Gabrijel Agbonlahor u 14. i Andreas Vajman u 36. minutu, a jedini pogodak za goste postigao je Nikica Jelavić u 74. minutu.

Aston Vila je sada “skočila” na treće mesto sa sedam bodova, a Hal je na devetom mestu sa četiri boda.