Premijer liga: Liverpul trijumfovao, atraktivan potez debitanta Tadića nije bio dovoljan za remi

Reprezentativac Srbije, Dušan Tadić, je debitovao u Premijer ligi. I to na Enfildu. Liverpul je u prvom kolu Premijer lige savladao ekipu Sautemptona sa 2:1.

Bivši igrač Vojvodine je potezima oduševljavao navijače na Enfildu. Naročito kada je petom asistirao za izjednačenje, ponizivši hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena, koji mu je stajao iza leđa.

Dobro je krenulo za vicešampiona Engleske. Henderson je uzeo loptu Tadiću na svojoj polovini, odmah je poslao kroz uspavanu odbranu Svetaca, a tamo je iz prve Sterling prosledio u mrežu.

Sautempton je čekao do 56. minuta, kada je Tadić magijom proigrao Klajna a ovaj je snažno zakucao u mrežu.

Bivši igrač Redinga Šejn Long je zamenio Tadića u 74. minutu. Šest minuta kasnije, pritisak domaćih je urodio plodom. Na dodavanje Sterlinga, Staridž postiže pobedonosni gol.