Premijer liga: Mančester Siti pobedom započeo odbranu titule

Fudbaleri Mančester sitija su pobedom počeli novu sezonu u Premijer ligi, pošto su danas u gostima savladali Njukasl sa 2:0.

Golove za aktuelnog šampiona Premijer lige postigli su David Silva u 39. i Serhio Aguero u 92. minutu.

Ekipa Manuela Pelegrinija bolje je počela meč, a šanse za pogodak nisu iskoristili Edin Džeko i Samir Nasri, a pokušao je i Stevan Jovetić.

Sredinom poluvremena igrači Njukasla su se oslobodili pritiska, ali nisu bili uspešni u završnici. U finišu poluvremena, u 39. minutu Siti je poveo golom Davida Silve. Jaja Ture je sa svoje polovine poslao dobru loptu do Džeka koji je petom vratio do Silve koji je iz trka poslao u mrežu Njukasla.

U drugom poluvremenu po nekoliko prilika su imale obe ekipe, ali je jedini gol viđen tek u sudijskoj nadoknadi.

Ponovo je Ture poslao odličnu loptu, pronašao je Aguera koji je pobegao odmbrambenim igračima Njukasla i golom potvrdio pobedu Sitija.

U narednom, drugom kolu, Mančester siti dočekuje Liverpul, koji je ranije danas pobedio Sautempton sa 2:1, dok Njukasl gostuje Aston Vili.