Premijer liga: Sautempton pobedio na ‘Old Trafordu’ posle 27 godina, ‘Sveci’ slave Tadića

Fudbaleri Sautemptona savladali su Mančester junajted sa 1:0 (0:0) u poslednjem meču 21. kola engleske Premijer lige, a jedini strelac bio je srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Na ovaj način ekipa Ronalda Kumana je pobedila na „Old Trafordu” posle neverovatnih 27 godina.

U prvom poluvremenu kao da je neko bacio kletvu na fudbalere oba tima koji nikako nisu uspevali da dođu do prilike za gol, pa samim tim uzbuđenja nije ni bilo.

Nastavak meča doneo je dosta interesantniju igru, a prelomni momenat dogodio se u 63. minutu kada je Kuman odlučio da u igru uvede Dušana Tadića. Srbin mu se revanširao na najbolji mogući način i posle samo šest minuta u igri uspeo je da matira De Heu – 0:1.

U narednih desetak minuta Huan Mata je u tri navrata mogao da donese izjednačenje svom timu, ali se rezultat nije menjao.

Na ovaj način Sautempton je preskočio Junajted na trećem mestu Premijer lige i ima 39 bodova, dok su „Crveni đavoli” sada poziciju ispod sa 37.