PRKOSI ZAKONIMA FIZIKE: Nikome nije jasno kako je Novak stigao ovu lopticu (VIDEO)

Novak Đoković

Prvi reket sveta Novak Đoković svojom 'vanzemaljskom' igrom oduševljava čak i one kojima nije omiljen.

Novak je u nedelju od 9.30 časova započeo finalni meč Australijan opena protiv Endija Mareja i bori se sa svoju šestu titulu u Melburnu, a ukupno 11. gren slem trofej.

NAJSLAĐI NAVIJAČ: Kad ga Stefan bodri, Nole nema šanse da izgubi (VIDEO)

Prvi set Srbin je rešio tek za pola sata prepustivši protivniku samo jedan gem (6:1). Sabrao se Marej u drugom setu, zaigrao je kako ume, ali je ponovo Novak bio taj koji je ‘crtao’ na terenu.

Servirao je britanski teniser pri rezultatu 1:1 i 40:40 i sjajno je napadao u tom poenu. Odigrao je savršenu forhend dijagonalu i svi na tribinama su mu već upisali gem loptu. Svi, ali ne i Đoković.

Stigao je Novak nekim čudom tu lopticu i iz faze odbrane je nestvarnom dvoručnom bekhend dijagonalom uputio viner udarac. Međutim, i pored brejk šanse, gem je naposletku ipak osvojio Marej.