‘Rad nije ni Real ni Mančester, ali opet pobeđuje’

Prvi strateg Rada Milan Milanović zadovoljan disciplinom u igri koju je pokazao njegov tim u pobedi protiv niškog Radničkog. Trener "Građevinara", koji su u poslednjih šest duela trijumfovali pet puta, objašnjava da njegov tim mora da igra čvrsto i strpljivo, a ne atraktivno kao Real i Mančester .

– Od šest utakmica upisali smo pet pobeda. Nismo Real, ni Mančester junajted da igramo lepo za oko iz utakmice u utakmicu. Imali smo najjaču ekipu za protivnika, tako da je to bila taktička utakmica, koja nije lepa za oko – rekao je Milanović posle meča.

Rad je na Banjici savladao Radnički sa 1:0 i tako zabeležio petu pobedu u šest prolećnih kola srpskog prvenstva. “Građevinari” su sedmi na tabeli sa 31 bodom.

– U prvom poluvremenu smo igrali sporije, a u nastavku je išlo nešto bolje, što je rezultiralo i pogotkom. Krasila nas je disciplina, čvrsta odbrana i brza kontra. Radnički ne treba da se brine za opstanak jer je pokazao da je kvalitetna ekipa – zaključio je Milanović.