Real se šalio sa Granadom: Pet golova Ronalda u veličanstvenoj pobedi Madriđana

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su danas na svom terenu Granadu sa 9:1 u utakmici 29. kola španske Primere.

Kraljevski klub je odigrao impresivan meč, a apsolutni junak trijumfa bio je Portugalac Kristijano Ronaldo, koji je postigao pet golova.

Dva gola je postigao i Francuz Karim Benzema, dok se jednom u listu strelaca upisao i Geret Bejl, a i jedan autogol postigao je Dijego Mains.

Jedini gol za Granadu postigao je Robert Ibanes u 74. minutu.

Real je prvi gol postigao u 25. minutu a strelac je bio Bejl, potom je Ronaldo od 30. do 38. minuta postigao tri gola. Portugalac je tako ostvario najbrži het-trik nekog igrača Reala u poslednje 23 godine. Prethodno je 1992. godine Fernando Jero postigao tri gola za šest minuta.

Benzema je na 5:0 povisio u 52. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Ronaldo postigao svoj četvri gol, a u 56. se Francuz drugi put upisao u listu strelaca.

Sve do 83. minuta nije bilo golova, a onda je Mains savladao svog golmana, da bi konačan rezultat postavio Ronaldo u 89. minutu.

Real u Primeri zauzima drugo mesto sa 67 bodova, dok je Granada 19. sa 26.