Remi po meri crno-belih u Razgradu, pobeda u revanšu ih približava cilju! Ludogorec – Partizan 0:0

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno bez golova u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv bugarskog Ludogoreca u Razgradu.

U Bugarskoj smo videli dva različita poluvremena.

Dok su se u prvom šanse ređale kao na traci, u nastavku meča nismo videli ama baš ništa od fudbalera obe ekipe.

Ono što može da zabrine trenera Marka Nikolića jesto to što su se na ovoj utakmici povredili dvojica možda i ponajboljih igrača – Danko Lazović i Saša Ilić.

Revanš meč na programu je 6. avgusta na stadionu u Humskoj.

Najava i tok meča:

Crno-beli se drugu godinu zaredom sastaju sa Bugarima u ovoj fazi takmičenja.

Prošle godine bugarski tim zabeležio je dve pobede – u Razgradu su slavili sa 2:1, dok su u Beogradu zabeležili trijumf minimalnim rezultatom.

Fudbaleri Partizana su u 2. kolu kvalifikacija eliminisali ekipu Toršavna sa Farskih Ostrva. Crno-beli su u Humskoj slavili sa 3:0, dok je srpski predstavnik u revanšu, posle preokreta, pobedio sa 3:1.

S druge strane, Ludogorec je na putu do novog dvomeča sa Partizanom eliminisao Dudelanž. Bugari su kod kuće slavili sa ubedljuvih 4:0, dok je revanš završen bez pobednika, rezultatom 1:1.

Sreću izabranicima Marka Nikolića poželela je i atraktivna navijačica crno-belih, Sandra Partizan, a njenu potpuno nagu fotografiju kao vid podrške pogledajte OVDE.

3. kolo kvalifikacija za LŠ: Ludogorec – Partizan 0:0 (0:0)

Stadion: Ludogorec Arena u Razgradu. Gledalaca: 6000. Sudija: Ken Hansen (Danska).

Ludogorec: Stojanov, Vitinja, Moti, A. Aleksandrov, Kaisara, M. Aleksandrov, Espinjo, Djakov, Abalo, Marselinjo, Bezjak.

Partizan: Lukač, Volkov, Stanković, Trajković, Vulićević, S. Ilić, Drinčić, Brašanac, Živković, Lazović, Škuletić.

Prvo poluvreme:

Tek što je počeo meč, a nastupila je velika šansa za Partizan! Brašanac je u drugom minutu bio u sjajnoj prilici nakon greške odbrane Ludogoreca, nije uspeo da šutira, pa je vratio loptu Iliću, ali su Bugari intervenisali u međuvremenu.

Partizan propušta još jednu priliku za gol samo dva minuta kasnije. Nakon auta sa leve strane, Lazović je propustio loptu i zbunio čuvare, Škuletić je utrčao u kazneni prostor i snažno šutirao, ali je Stojanov spasao Ludogorec.

Opet se Škuletić našao u dobroj šansi. Jedan od igrača mu je posla dugačku loptu, napadač crno-belih ju je zahvatio posle prvog odskoka od terena, ali je Stojanov na pravom mestu.

Stopostotnu šansu u 16. minutu imao je Mihail Aleksandrov za svoj tim! Primio je loptu na 16 metara, iz prvog kontakta je sebi dao savršen pas, a onda je usledila brilijantna intervencija Volkova koji je uklizavanjem spasio svoj tim od neprilike.

Posle kornera sa desne strane Marselinjo je lako okrenuo svog čuvara i šalje povratni pas u srce kaznenog prostora, ali Dani Abalo sa sedam metara šutira pored gola.

Koliko se samo izblamirao mlađani Andrija Živković u 29. minutu. Najpre je Saša Ilić majstorijom uposlio Brašanca po desnom krilu, ovaj je centrirao u srce šesnaesterca, a lopta je došla do Živkovića. Mladi igrač se tada peopisno obrukao, na deset metara od protivničkog gola praktično je promašio ”bubamaru” propisno se obrukavši.

U sledećem minutu Volkov je opet spasio svoj tim: posle kornera Marselinjo je šutiraoglavom, a defanzivac Partizana je izbacio loptu sa gol linije.

Do kraja prvih 45 minuta usledio je dosadnjikav period igre tokom kojeg nije bilo zanimljivih detalja.

Drugo poluvreme:

Veliki problem za Partizan u 53. minutu. Lazović je morao da napusti teren zbog povrede ramena. Uz bolnu grimasu iskusni napadač je mesto ustupio Ninkoviću.

Od kako je počeo drugi deo meča lopta je više u posedu domaćih fudbalera. Više šansi se izdešavalo ispred gola Lukača, ali Bugari srećom ne uspevaju ozbiljnije da ugroze crno-bele.

U finišu se, deset minuta pre kraja, povredio i Saša Ilić, koji je iznet sa terena na nosilima, a odmenio ga je Predrag Luka.

Do kraja utakmice nismo videli ama baš ništa na terenu.