Remi po meri i jednih i drugih: Levante blizu opstanka, Atletiko na korak od Lige šampiona

Fudbaleri Levantea i Atletiko Madrida odigrali su danas nerešeno 2:2, u utakmici 36. kola španskog prvenstva.

Levante je tim rezultatom napravio veliki korak ka opstanku u ligi, a Atletiko se učvrstio na trećem mestu na tabeli koje obezbeđuje direktan plasman u Ligu šampiona sledeće sezone.

Domaći Levante je poveo u 32. minutu golom Davida Barala, a izjednačio je Giljerm Sikeira tri minuta kasnije. Novo vođstvo Levanteu doneo je Kalu Uče u 63. minutu, a bod Atletiku obezbedio je Fernando Tores golom u 88. minutu.

Dva kola pre kraja šampionata Atletiko, koji je vezao dva remija, ima 77 bodova, četiri više od četvrtoplasirane Valensije, a Levante zauzima 15. mesto sa 36 bodova i nalazi se na pet bodova od zone ispadanja.