REVANŠ SA KAMATOM: Simonović blistao, Zvezda sigurna protiv Igokee

KK Crvena zvezda
Beta

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Igokeu u Laktašima sa 74:54 u duelu 23. kola regionalne ABA lige.

Ekipa Dejana Radonjića revanširala se Igokei za poraz u Pioniru u prvom delu sezone i ostvarila je 17. pobedu u sezoni.

Zvezda je tako nastavila borbu sa Cedevitom za drugo mesto na kraju ligaškog dela sezone i prednost domaćeg terena u predstojećem plej-ofu.

Pred oko 3.500 gledalaca, Zvezda je odlično ušla u ovaj meč, a prvu četvrtinu je dobila sa ubedljivih 19:7. Domaći su u više navrata uspevali da smanje razliku, ali u drugom poluvremenu nije bilo nikakve dileme oko pobednika.

Simonović je meč završio sa 17 poena, Miler je dodao 14 uz 4 skoka, Lazić 10, a Jović 6 uz 7 skokova i 7 asistencija. Kod domaćina, po 11 poena postigli su Buker i Šibalić, a 10 je dodao Gipson.