Rim: Rafa Nadal pobedio Dimitrova, u nedelju protiv Đokovića za trofej

Španac Rafael Nadal po deveti put u karijeri se plasirao u finale Mastersa u Rimu, gde će mu protivnik u nedelju biti najbolji srpski teniser Novak Đoković.

Prvi igrač sveta je to pravo stekao posle pobede nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim u dva seta – 6:2, 6:2, pa će protiv Srbina igrati za sedmu titulu u “Večnom gradu”.

Jedini poraz u karijeri na rimskoj šljaci Nadal je doživeo upravo od Đokovića, 2011. godine, dok je preostalih sedam finala rešio u svoju korist.

Novak je dva puta osvajao trofej u Rimu.

Dimitrov ni iz petog pokušaja protiv Nadala nije uspeo da zabeleži pobedu. Nije joj bio ni blizu, za razliku od ranijih duela, u kojima je svaku put uspevao da osvoji set protiv Španca. U prestonici Italije nije imao šanse protiv levorukog šampiona sa Majorke, koji je sigurno kontrolisao situaciju u oba seta i bez većih problema izborio novi duel sa Đokovićem.

Novak i Nadal su se do sada sastajali 40 puta. Španac je zabeležio 22 pobede.