Rukometaši demolirali Češku: Srbija u Brno ide sa kapitalom od ‘plus 8’

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je Češku sa 23:15 (13:6) u prvom meču baraža za Svetsko prvenstvo.

Sjajno prvo poluvreme obećavalo je deklasiranje rivala i gotovo izvestan plasman na šampionat planete čiji je Katar domaćin 2015. godine, jer je Darko Stanić briljirao među stativama našeg gola a napadu išlo sasvim dobro, no loš početak drugog dela meča uneo je nervozu kod svih koji su se domaćinima zvali u niškom “Čairu”.

Posle 13:6, prednost je počela da splašnjava sve do deset minuta pred kraj susreta, kada je Stanić ponovo “spustio zavesu” pred golom, a kontre i sjajna odbrana omogućili “orlovima” da stignu do 21:12 u 57. minutu. Tih “+9” je na kraju splaslo, ali su tri uzastopna gola Marka Vujina omogućila da se sa solidnom razlikom ode na revanš.

Najefikasniji u našoj selekciji bili su Ilić sa sedam, te Vujin i Nikčević sa po pet pogodaka.

Revanš je na programu sledećeg vikenda, u subotu 14. juna, u Brnu.