Šampion Evrope na kolenima u Beogradu: Zvezda ‘raznela’ Makabi furioznom poslednjom četvrtinom

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Makabi sa 89:76 (18:20, 20:14, 16:25, 35:17) u okviru devetog kola Top16 faze Evrolige.

Crveno-beli su do prve pobede nad “Ponosom Izraela” u Evropi stigli furioznom serijom 20:0 tokom poslednje četvrtine, za drugu pobedu u grupi E.

Srpskom timu ovo je drugi trijumf i sačuvali su teoretske šanse da se plasiraju u četrvtfinale elitnog takmičenja.

Zvezda je u poslednji minut prve četrvtine ušla sa 4 poena viška, ali su Hejns i Linhard trojkama svoj tim odveli na prvu pauzu sa plus 2 – 20:18.

Nisu crveno-beli gubili konce igre i dobrom odbranom gostima iz Tel Aviva su u prvih 6 i po minuta druge četrvtine dozvolili da postignu samo 4 poena. Trojkom Dženkinsa domaći su u 17. minutu otišli i na, do tada, maksimalnih pet poena prednosti (31:26).

Do odlaska na odmor ništa vredno pažnje se nije dogodilo, a Zvezda je u drugo poluvreme mogla da ode i sa većom razlikom da je Jaka Blažič pogodio bar jednom iz četiri otvorena šuta za tri poena.

Markus Vilijams je sa dve brze trojke u 24. minutu Zvezdu odveo na 48:41, ali je onda usledila serija šampiona Evrope od 16:3 za 57:51 u 30. minutu. Crveno-beli su teško pronalazili put do koša Makabija, dok su gosti na drugoj strani raznovrsnom igrom “razbijali” odbranu domaćina.

Toplo, hladno, toplo… Tako je Zvezda večeras igrala, a još jedan talas “oduvao” je Makabi sa terena. Od 33. do 36. minuta ekipa trenera Dejana Radonjića je napravila neverovatnu seriju od 18:3 (78:68) i publiku u “Areni” dovela do ludila. Vilijams i Dženkins su u ovom periodu postigao po dve trojke…

Makabi je bio u nokdaunu, a polaganjem Dženkinsa i košem Marjanovića uz faul (83:68), bilo je jasno da prvak Evrope ne može da ustane sa zemlje.

Zvezdu su do velikog trijumfa pred oko 10.000 navijača u Areni nosili Boban Marjanović sa monstruoznim dabl-dablom od 19 poena i 17 skokova, te Marku Vilijams sa 17 poena, 7 skokova i 5 asistencija, te Čarls Dženkins sa 16 poena i 5 skokova.

Crveno-beli u sledećem kolu, 12. marta, gostuju Galatasaraju u Istanbulu.