ŠAMPION KRENUO TRIJUMFALNO: Novak siguran protiv Španca, čeka Tipsu u drugom kolu! (VIDEO)

nđ
instagram@djokergram

Najbolji srpski teniser Novak Đoković, uspešno je započeo odbranu titule na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Đoković je u prvom kolu savadao Španca Marsela Granoljersa, rezultatom 6:3, 6:4, 6:2.

Tokom čitavog meča, teniseri su uspevali da jedan drugom preotmu servis, a tokom prvog seta to se dešavalo u tri navrata. Ipak, stečenu prednost od 4:1 , Đoković je sačuvao do kraja prvog seta i okončao ga rezultatom od 6:3.

Odlučujući momenat u drugom setu dogodio se posle petog gema, kada je kao i u  Novak stekao prednost od 4:1, ali se žilavi Španac nije predavao. Granoljers je jednim brejkom prišao na 3:4, ali je to bilo sve kada je reč o drugom setu.

Đoković je od tog momenta preuzeo inicijativu i završio susret ubedljivom igrom rešivši treći set u svoju korist sa 6:2.

Novak se u drugom kolu sastaje sa boljim iz duela Tipsarević – Souza.

Treći naš teniser koji nastupa danas uspešno je rešio prvu prepreku. Troicki je savladao  Rusa Jevgenija Donskoja rezultatom 7:6, 6:4, 6:0, ali ono što će ostati zabeleženo u istoriji Rolan Garosa jeste činjenica da je Troicki na ovom meču spasio 17 brejk lopti u nizu, ukupno 20!

Prethodno je naša teniserka Jelena Janković,  izgubila od 105. igračice sveta  Ričel Hogenkamp, rezultatom 6:2, 7:5.