Serija A: Đorđević strelac u pobedi Lacija, Mihina Sampdorija ređa trijumfe

Fudbaleri Lacija pobedili su danas u Rimu Sasuolo sa 3:2, dok je Sampdorija na svom terenu pobedila Atalantu sa 1:0 u utakmicama šestog kola italijanske Serije A.

Lacio je u šestom kolu upisao treću pobedu u Seriji A, a drugu uzastopnu.

Rimska ekipa do prednsoti je došla u devetom minutu, kada je Stefano Mauri zatresao mrežu gostiju.

Reprezentativac Srbije, Filip Đorđević je u 25. minutu povisio na 2:0. On je tada bio najviši u skoku nakon centaršuta Antonija Kandreve sa levog boka.

Sasuolo je već u sledećem napadu smanjio zaostatak preko Domenika Berardija, ali je domaća ekipa na poluvreme ipak uspela da ode sa dva gola prednosti, pošto je na 3:1 povisio je Kandreva u 36. minutu.

Sasuolo je početkom drugog poluvremena zaigrao ofanzivnije, a od 49. minuta imali su i igrača više, pošto je Lorik Cana dobio drugi žuti karton, a i ujedno skrivio jedanaesterac, koji je realizovao Berardi.

Do kraja meča i Sasuolo je ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Federiko Peluso u 61. minutu dobio drugi žuti karton.

Ekipa Siniše Mihajlovića, Sampdorija, nastavila je sa dobrim rezultatima i ostalo neporažena i posle utakmice šestog kola.

Jedini gol za trijumf Sampdorije postigao je Manolo Gabijadini u 36. minutu.

Đenova je u gostima u trećem minutu sudijske nadoknade vremena pobedila Parmu, a odlučujući gol postigao je Alesandro Marti.

Đenova je prethodno došla do prednosti u 53. minutu golom Dijego Perotija, a Parma je izjednačila preko Masima Kode u 66.

Ranije danas Empoli je sa 3:0 pobedio Palermo, dok se večeras od 18.00 u derbiju kola sastaju Juventus i Roma, a od 20.45 Fiorentina dočekuje Inter, a Napoli Torino.