Serija A: Fiorentina pobedila Parmu i popela se na peto mesto koje direktno vodi u Ligu Evrope

Fudbaleri Fiorentine pobedili su večeras na svom terenu Parmu sa 3:0, u utakmici 36. kola italijanske lige i popeli se na peto mesto na tabeli koje vodi direktno u Ligu Evropa.

Fiorentina je povela u 13. minutu golom Gonzala Rodrigesa, a vođstvo je duplirao Alberto Đilardino u 30. minutu posle kornera. Konačan rezultat postavio je Mohamed Salah u 56. minutu kada se na ivici kaznenog prostora oslobodio protivničkog defanzivca i poslao loptu u dalji ugao.

Klub iz Firence je tako ostvario treću uzastopnu pobedu i sa bodova zauzima peto mesto na tabeli, koje vodi u grupnu fazu Lige Evropa. Dva boda manje ima Đenova na šestoj poziciji, koja vodi u kvalifikacije za to takmičenje.

Parma je već ispala iz Serije A, poslednja je 20. na tabeli sa 17 bodova.