Serija A: Fiorentina savladala Sasuolo i ostala u trci za kvalifikacije Lige šampiona

Fudbaleri Fiorentine pobedili su večeras na gostujućem terenu Sasusolo sa 3:1, u utakmici 23. kola italijanske lige i ostali u trci za mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Fiorentina je povela u 30. minutu golom Mohameda Salaha, koji je došao na pozajmicu iz Čelsija. Njemu je asistirao Kuma Babakar, koji je nakon toga postigao dva gola, u 32. i 62. minutu. Jedini gol za Sasuolo postigao je Domeniko Barardi u 67. minutu.

Posle 10. prvenstvene pobede Fiorentina zauzima četvrto mesto na tabeli sa 38 bodova i ima četiri manje, ali i utakmicu više od Napolija na trećem mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Sasuolo je 12. na tabeli sa 29 bodova.

Fiorentina će u četvrtak igrati protiv Totenhema, prvu utakmicu šesnaestine finala Lige Evropa.