SERIJA A: Inter izdominirao! Sasuolo deklasiran sa sedam lopti u mreži

Fudbaleri Intera pobedili su danas u Milanu Sasuolo sa 7:0, dok je Lacio sa 3:0 trijumfovao protiv Čezene, a Atalanta je u gostima sa 2:1 savladala Kaljari u utakmicama drugog kola italijanske Serije A.

Kjevo je priredio malo iznenađenje, pošto je sa 1:0 u gostima pobedio Napoli, dok su Fiorentina i Đenova odigrali nerešeno bez golova.

Inter je na svom terenu zabeležio prvi prvenstveni trijumf u novoj sezoni. Oni su na svom stadionu deklasirali Sasuolo, a strelci za Neroazure bili su Mauro Ikardi u četvrtom, 30. i 53. minutu, Mateo Kovačić u 21, Pablo Osvaldo u 43. i 72. i Fredi Guarin u 74. Sasuolo je meč završio sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Domeniko Berardi u 60. minutu dobio direktan crveni karton.

Srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović presedo je ceo meč na klupi Intera, a Nemanja Vidić nije imao pravo nastupa, zbog dobijenog crvenog kartona na prethodnom meču protiv Torina.

I fudbaleri Lacija su u novoj sezoni Serije A došli do prvog trijumfa, oni su u Rimu pobedili novog prvoligaša – Čezenu. Strelci za Lacio bili su Antonio Kandreva u 19. minutu, Marko Parolo u 56. i Stefano Mauri u 90.

Reprezentativac Srbije Dušan Basta odigrao je ceo meč za Lacio, dok je Filip Đorđević na terenu bio do 60. minuta, kada je umesto njega na teren ušao Miroslav Klose. Atlanta je protiv Kaljarija slavila golovima Marsela Estigaribija u četvrtom minutu i Ričmonda Boakjea u 67.

Jedini gol za Kaljari postigao je Andrea Kosu u 85. minutu. Napoli je na svom terenu, uprkos dominantnoj igri i velikom broju prilika, poražen od Kjeva, a jedini gol na meču postigao je Maksi Lopes u 49. minutu. Ranije danas Sampdorija je sa 2:0 pobedila Torino, a kasnije večeras sastaju se Parma i Milan.