Serija A: Katastrofa Intera protiv Kaljarija na ‘Meaci’, Milan izvukao remi na gostovanju Ćezeni

U mečevima petog kola italijanske Serije A prvorazredno iznenađenje napravila je ekipa Kaljarija koja je kao gost deklasirala Inter sa 1:4 (1:4). Na utakmicama Ćezena - Milan, Kjevo - Empoli i Torino - Fiorentina rezultat je bio istovetan - 1:1.

Neverovatno prvo poluvreme odigrala je ekipa Kaljarija, do ovog kola poslednjeplasirani tim italijanske Serije A. Uspeli su da na gostovanju Interu u prvih 45 minuta daju čak četiri pogotka i tako iznenade sve na stadionu. Gosti su poveli u desetom minutu, ali je Osvaldo izjednačio u 18. Kada su svi mislili da će „plavo-crni” da preokrenu, na scenu je stupio Ekdal sa tri pogotka za 15 minuta. Na odmor se otišlo sa neverovatnih 1:4. Trebalo bi napomenuti da je Inter od 27. minuta igrao sa igračem manje pošto je zbog dva žuta kartona u svlačionicu poslat Nagatomo.

Ćezena je protiv Milana došla u prednost u 10. minutu kada je Suči sjajno ispratio akciju svog tima i posle odbitka zatresao je mrežu Abijatija. Radost domaćina kratko je trajala pošto je Rami devet minuta kasnije doneo izjednačenje svom timu. „Rosoneri” su pretili u prvom poluvremenu, ali u nastavku su bili nemoćni, ostali su i sa desetoricom kada je Zapata faulirao Defrela. Ćezena je do kraja dala gol, ali je on poništen zbog prekršaja nad De Šiljom.

Torino je vodio protiv Fiorentine golom Kvaljarele, ali je Babakar ipak uspeo da spase Toskance. Maksimović je odigrao čitav meč za domaćina, Tomović bio na klupi “Viole”.

Podela bodova i u Veroni, sve se dogodilo za desetak minuta, Kjevo je poveo na startu drugog dela preko Međiorinija, Empoli je uknjižio važan bod, Pućareli je matirao Bardija.