Serija A: Ljajić promašio penal u trijumfu Rome, ‘Vučica’ prišla Juventusu na jedan bod

Fudbaleri Rome uspeli su da se približe vodećem Juventusu na samo bod razlike nakon što su u 15. kolu slavili na gostovanju Đenovi sa 1:0, dok je Udineze poražen na svom terenu od Verone sa 2:1, a Parma i Kaljari su podelili bodove bez golova.

Roma je golom Radže Nijangolana slavila minimalnu pobedu nad Đenoom u gostima i iskoristila remi Juventusa sa Sampdorijom (1:1).

U drugom meču popodnevnog nedeljnog termina Verona je slavila u Udinama 2:1 posle preokreta, dok su Parma i Kaljari igrali bez golova. Kasnije Fiorentina gostije Ćezeni, dok u derbiju kola Milan dočekuje Napoli.

Roma je do četvrte pobede u poslednjih pet kola stigla pogotkom Nijangolana iz voleja u finišu prvog poluvremena, posle sjajnog dodavanja Majkona.

Desetak minuta pre toga Adem Ljajić je loše izveo penal propustivši da se opet upiše u strelce u Seriji A. Ljajić je imao još dve dobre šansu u drugom poluvremenu, ali je jednom takođe slabo šutirao, a drugi put prebacio loptu preko prečke.

Roma je dominirala u Đenovi, ali su se ispromašivali Žervinjo i Pjanić, dok s druge strane sreća nije pogledala Matrija, Pinilju i Perina.

Udineze je poveo protiv Verone u 31. minuta preko Antonija di Natalea, ali su pogocima Luke Tonija u finišu prvog i Lazarosa Kristodolopulosa početkom drugog gosti stigli do preokreta za prvu pobedu posle tri poraza u nizu.