Serija A: Lud meč Napolija i Kaljarija, Sampdorija izvukla remi, Radovanović pogodio za Kjevo

U nedelju je u terminu od 15 časova odigrano pet mečeva italijanskog prvenstva, a pobede su zabeležili samo Empoli i Fiorentina.

Sampdorija je čak šesti put u sezoni remizirala, ovaj put na gostovanju u Ćezeni. Domaćin je poveo golom Lućinija u 60. minutu, ali je ekipa Siniše Mihajlovića izjednačila posle autogola Nice.

Fantastičan meč odigrali su Napoli i Kaljari uz čak šest pogodaka. Domaćin je imao dva gola prednosti nakon što su mreže tresli Iguain i Inler. Barbo je do isteka prvih 45. minuta uspeo da smani rezultat. Strelci su i u nastavku bili raspoloženi: za domaćina je pogodio De Guzman, dok je za goste dvostruki strelac bio Farijas za konačnih 3:3.

Nerešeno je bilo i u Udinama, gde je Toto Di Natale postigao 200. gol u Seriji A, ali mu je jubilej pokvario naš Ivan Radovanović, izjednačujućim golom sa preko dvadeset metara – 1:1.

U preostale dve utakmice ovog popodneva gosti su odneli ceo plen. Fiorentina je sa 2:1 slavila u Veroni, a Empoli je bio još ubedljiviji protiv domaće Parme – 0:2.

Večeras je na programu milanski derbi – Milan protiv Intera od 20:45.