Serija A: Napoli ubedljiv protiv Verone, pobede Lacija i Intera

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras Veronu sa 6:2 u osmom kolu Serije A, a pobede su upisali i Inter i Lacio.

Verona je na današnjem meču prva došla do gola i to već u prvom minutu meča, a strelac je bio Emil Halfredson koji je savladao golmana Napolija šutem sa 17 metara.

Napoli je preko Mareka Hamšika došao do izjednačenja u 44. minutu, a isti igrač je preokrenuo rezultat novim golom u 58. minutu. Nikolas Lopes je izjednačio na 2:2 u 66. minutu, ali je samo dva minuta kasnije Napoli ponovo poveo, a strelac je bio Gonzalo Iguain.

Prednost Napolija povećao je Hose Kaljehon u 76. minutu, osam minuta kanije je bilo 5:1 posle novog gola Iguaina, a isti igrač postavio je konačan rezultat golom iz penala u 90. minutu.

Napoli je posle osam odigranih kola sedmi na tabeli sa 14 bodova, dok je Verona na 10. mestu sa tri boda manje.

Inter je sa 1:0 pobedio Ćezenu u gostima, a strelac jedinog gola bio je Mauro Ikardi u 32. minutu iz jedanaesterca.

Fudbaleri Lacija su na svom terenu bili bolji od Torina sa 2:1. Golove za Lacio postigli su Lukas Bilja i Miroslav Klose, dok je jedini strelac za Torino bio Farnerud.

U poslednjem meču osmog kola Serije A kasnije večeras se sastaju Milan i Fiorentina.