Serija A: Otpisani, a pobeđuju! Parma savladala lidera italijanske lige

Fudbaleri Parme pobedili su Juventus na svom terenu sa 1:0 u prvom meču 30. kola italijanske Serije A.

Parma je vezala drugu pobedu, ali je i dalje na dnu tabele sa 16 bodova. Pobedu sojoj ekipi doneo je Mauri u 60. minutu. On je posle centaršuta Belfodila bio sam na 16 metara od gola i lako savladao Storarija.

Sa druge strane, Staroj dami je ovo prvi poraz još od oktobra poršle godine, kada je ekipa iz Torina izgubila od Đenoe.

Bez obzira na poraz, Juventus je i dalje ubeljivo prvi na tabeli sa 70 bodova, a priliku da smanji zaostatak Roma će imati u nedelju kada gostuje ekipi Torina.

Kaljari je poražen od Đenoe u gostima sa 2:0, pa je ostao pretposlednji na tabeli sa 21 bodom. Đenoa je zadržala devetu poziciju na tabeli sa 31 bodom, koliko ima i Milano koji se u ponedeljak sastaje sa Sampdorijom. Golove za pobedničku ekipu postigli su Mbaje Niang u 52. i Jago Falke šest minuta kasnije.