Serija A: ‘Petarda’ Đenove, Roma opet remizirala, Inter lagano sa Atalantom

Novi remi Rome, te goleade u Bergamu i Đenovi obeležile su popodnevni nedeljni termin u Seriji A, a pobede su ostvarili Inter, Đenova i Lacio.

Inter je već na startu poveo u Bergamu. Penal nad Guarinom, Sportijelo je pročitao Šaćirija, ali je lopta završila u mreži. Atalanta je imala šanse za izjednačenje preko Stendarda i Pinilje, a Moralez je posle pola sata matirao Handanovića za 1:1. Ipak, do odlaska na odmor Guarin je pogodio posle solo akcije – 2:1.

U nastavku se razgoropadio gost, danas neuhvatljivi Guarin je postigao drugi gol, a onda i pripremio pogodak Palasiju. Inače, Atalanta je od 52. minuta bili sa igračem manje, Benaluan je prvo dobio žuti zbotg starta nad Palasijom, a onda i crveni zbog protesta.

Pravi spektakl viđen je u Đenovi gde je domaćin napunio gol Verone. Već u 12. minutu bilo je 2:0, posle autogola Agostinija i pogotka Nijanga, ali u 20. minutu Luka Toni prvi put vraća goste u meč.

Ipak, samo deset minuta kasnije Nijang drugim golom vraća domaćinu dva pogotka prednosti. Iskusni Toni pola sata pre kraja opet smanjuje zaostatak Verone, ali vrlo brzo Bertolači postiže četvrti gol za domaćina. Četiri minuta pre kraja Peroti postavlja konačan rezultat.

Lacio je seriju od dva poraza prekinuo u Udinama, zahvaljujući pogotku Antonia Kandreve iz penala u 23. minutu meča. Oba gola u Torinu postignuta su u roku od 60 sekundi, Kaljari je poveo preko Donsaa u 34, da bi El Kaduri izjednačio u sledećem minutu.