Serija A: Preokret Juventusa za pobedu nad Interom, ‘Neroazuri’ sve dalje od Evrope

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas posle preokreta Inter u gostima sa 2:1, u 36. kolu italijanske Serije A.

Inter je poveo preko Maura Ikardija u devetom minutu, ali su Klaudio Markizio iz penala u 42. i Alvaro Morata u 83. doneli pobedu gostima.

Juventus, koji je odavno obezbedio titulu, ima 83 boda, 19 više od drugoplasirane Rome. Inter je osmi sa 52 boda.

Nemanja Vidić je u finišu poluvremena skrivio penal kojim je Juventus dođao do izjednačenja, dok je Zdravko Kuzmanović sa klupe posmatrao poraz svog tima.

Dva kola pre kraja Inter ima dva boda manje od šestoplasirane Sampdorije, koja u subotu uveče dočekuje Lacio na svom terenu.

Inter će imati težak posao u završnici Kalča da obezbedi mesto u Evropi, jer prvo gostuje direktnom rivalu Đenovi, a potom dočekuje Empoli.

Inter je u potpunosti nadigrao šampiona, imao dve trećine vremena posed lopte i 20-ak pokušaja da postigne gol, ali je iskusni Marko Storari zaustavio šesto od sedam šuteva koji su išli u okvir gola.