Šestica Bajerna za rutinsku pobedu! Još jedan kiks Dortmunda, Štutgart zagorčao meč Leverkuzenu

Fudbaleri Bajerna pobedili su danas u Minhenu Verder iz Bremena sa 6:0, u utakmici osmog kola Bundeslige i zadržali prvo mesto na tabeli, dok je Borusija Dortmund izgubila od Kelna sa 1:2 i pretrpela peti poraz u prvenstvu.

Bajern su do šeste prvenstvene pobede predvodili Mario Gece i Filip Lam sa po dva gola, a strelci su bili i Ćabi Alonso i Tomas Miler iz penala.

Ekipa aktuelnog šampiona Nemačke je prva na tabeli sa 20 bodova, a Verder je poslednji 18. sa četiri boda i još nema pobedu.

Borusija iz Dortmunda izgubila je na gostovanju od Kelna sa 1:2 i pretrpela peti poraz u šampionatu. Kevin Fogt doneo je vođstvo domaćima, a izjednačio je Ćiro Imobile. Pobedonosni pogodak za drugu prvenstvenu pobedu Kelna postigao je Simon Coler.

Tim Jirgena Klopa je 14. na tabeli sa sedam bodova, dok Keln zauzima 10. mesto sa dva boda više.

Borusija iz Menhengladbaha pobedila je Hanover sa 3:0 i preuzela drugo mesto na tabeli. Golove za gostujući tim postigli su dvostruki strelac Maks Kruze i Granit Džaka.

Borusija na drugom mestu ima 16 bodova, četiri manje od Bajerna a Hanover zauzima osmo mesto sa 10 bodova.

Volfsburg je na gostujućem terenu pobedio Frajburg sa 2:1, a Majnc kao domaćin istim rezultatom ekipu Augsburga, dok je Štutgart uspeo da osvoji bod, 3:3, iako je na svom terenu u prvom poluvremenu imao tri gola zaostatka za Bajerom iz Leverkuzena.

Bundesliga, rezultati osmog kola:

Subota:

Bajern – Verder 6:0 (20. i 79. minut Lam, 27. minut Alonso, 43. minut Miler, 45. i 86. minut Gece,)

Frajburg – Volfsburg 1:2 (8. i 66 minut Kaligiuri, 90. minut Kerk)

Hanover – Menhengladbah 0:2 (14. i 90. minut Kruz, 49. minut Džaka)

KelnDortmund 2:1 (40. minut Fogt, 48. minut Imobile, 74. minut Coler)

Majnc – Augzburg 2:1 (20. minut Hofman, 23. minut Samperio, 78. minut Verner)

ŠtutgartLeverkuzen 3:3 (4. i 9. minut Heung Min, 41. minut Belarabi, 57. minut Verner, 67. minut Klajn, 76. minut Harnik)