SJAJNA UVERTIRA PRED DERBI: Pobeda Zvezde protiv Napretka za 10 od 10

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak na svom terenu sa 3:0, u poslednjem meču 10. kola Superlige.

marakana
crvenazvezdafk.com

Izabranici Dejana Stankovića su tako ostvarili i deseti uzastopni trijumf u domaćem šampionatu.

Šampion Srbije je otišao na +8 u odnosu na “večitog” rivala, sa kojim se sastaje nakon reprezentativne pauze, 17. oktobra.

Crveno-beli su odlično startovali utakmicu protiv Kruševljana i već posle devet minuta igre na semaforu je pisalo 2:0.

Prvi se u strelce upisao Italijan Dijego Falčineli, koji je nastavio golgetersku seriju.

On je dobio sjajnu loptu u prostor, zaobišao Ostojića, a potom rutinski ubacio loptu u mrežu. To se sve desilo nakon samo četrdesetak sekundi od prvog sudijskog zvižduka.

Nije se mnogo čekalo da domaći dupliraju prednost. Bila je to još jedna odlična akcija.

Aleksandar Katai je poslao loptu u prazan prostor, Milan Gajić je vratio povratnu, a Mirku Ivaniću nije bilo teško da postigne pogodak.

Gosti su na prvi pokušaj čekali do 25. minuta, kada je iz slobodnog udarca šutirao Milan Spremo.

Iz velike udaljenosti pokušao je nešto kasnije i Gelor Kanga, dok je na drugoj strani najbolju priliku propustio Milunović, koji je dobro šutirao, ali mu je Zoran Popović uz dosta muke zaustavio taj udarac.

Ritam je u završnici prvog poluvremena opao, a do gola su pokušali da stignu još Aleksandar Katai iz slobodnjaka, odnosno Mirko Ivanić sa ivice šesnaesterca.

Na startu drugog dela igre Dejan Stanković je rešio da odmori trojicu najvažnijih igrača – Kataija, Kangu i Falčinelija, a na teren je poslao Spiridonovića, Bena i Petrovića.

Nije bilo preterano interesantnih situacija sve do 61. minuta, kada je Eraković neoprezno startovao u svom šesnaestercu nad Mrkićem.

Isti igrač je preuzeo odgovornost i izveo penal, ali bezuspešno. Pogodio je samo prečku.

Ubrzo je sudija Jovanović i na drugoj strani dosudio jedanaesterac, posle, čini se, ne preterano ubedljivog pada Spiridonovića.

Želeo je krilni napadač crveno-belih i da izvede najstrožu kaznu, međutim, to je rutinski izveo Ivanić i tako postigao drugi pogodak na meču.

Do kraja susreta domaći su pokušavali da stignu do još nekog pogotka, a najbliži golu bio je Njegoš Petrović.