Sjajni Liverpul pobedio Sanderlend i preuzeo drugo mesto na tabeli

Fudbaleri Liverpula pobedili su u sredu uveče na svom terenu Sanderlend sa 2:1, u utakmici 31. kola Premijer lige i preuzeli drugo mesto na tabeli.

Livepul je poveo u 39. minutu golom Stivena Džerarda iz slobodnog udaraca, a vođstvo je duplirao Danijel Staridž u 48. minutu. Konačan rezultat postavio je Sung Jeng Ki u 76. minutu.

Ekipa Brendana Rodžersa sada zauzima drugo mesto na tabeli sa 68 bodova i ima jedan manje od proplasiranog Čelsija. Mančester siti na trećem mestu ima 66 bodova, ali i dve utakmice manje. Posle 16. prvenstvenog poraza Sanderlend se nalazi na 18. mestu sa 25 bodova i predstoji mu borba za opstanak u Premijer ligi.

Fudbaleri Vest Hema pobedili su na svom terenu Hal sa 2:1 i učvrstili se u sredini tabele.

Mark Noubl doveo je u vođstvo Vest Hem golom iz penala u 26. minutu, a izjednačio je Nikica Jelavić u 48. minutu. Pobedu “čekićarima” doneo je fudbaler Hala Džejms Čester, autogolom u 54. minutu.

Vest Hem zauzima 11. mesto na tabeli sa 34 bodova, a Hal je na 13. mestu sa bodom manje.