SL: Zvezda ‘zamrsila’ Crnokosu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Crnokosu u Kosjeriću sa 89:63, u 13. kolu Superlige Srbije.

Ekipa Dejana Radonjića je tako prekinula niz od tri poraza i ostvarila 10. pobedu u dosadašnjem delu takmičenja, nanevši Crnokosi 10. poraz.

Zvezda je sav posao završila već do poluvremena pošto je nakon 20 minuta imala 23 poena viška (50:27).

Nikola Rebić imao je 11 poena i 4 asistencije, a odličan je bio i Luka Mitrović sa 11 poena i 7 skokova. Katić je ubacio 15, Blažič 9, a Tejić i Nelson po 8 poena. U domaćem sastavu Vujošević je ubacio 14, Stanojević 12, a Stanimirović 11 poena.

U poslednjem kolu regularnog dela Zvezda dočekuje Metalac, a Crnokosa gostuje FMP.

Tok meča:

Zvezda je nakon tri uzastopna poraza krenula od početka dobro, ali domaći sastav držao se do sredine prve deonice. Tada se Zvezda odlepila najviše zahvaljujući dobrim rolama Luke Mitrovića i Raška Katića i posle 10 minuta imala je +9 – 27:18.

U drugoj deonici Zvezda je nastavila da uvećeva razliku. Nelson se pridružio Katiću i Mitroviću, pa je Zvezda u 19. minutu imala i ogromnih +25 – 50:25, a na poluvremenu je bilo 50:27.

U trećoj deonici Zvezda je lagano održavala prednost. Radonjić je priliku ukazao i Marku Tejiću koji se odužio sa šest poena bez promašaja. Pred start poslednje deonice crveno-beli su imali 24 poena viška – 66:42.

Do kraja meča u prvi plan su iskočili mladi košarkaši Crvene zvezde. Blistali su Rebić, Tejić I Mitrović, pa su crveno-beli na kraju ostvarili ubedljivu pobedu – 89:63.