‘Slepi miševi’ nastavili odličnu seriju: Valensija potopila i ‘Žutu podmornicu’

Fudbaleri Valensiju savladali su Viljareal kao gosti sa 3:1 (1:0) u 10. kolu španske Primere.

„Slepi miševi” su do vođstva stigli već u 6. minutu kada je posle napada sa desne strane defanzivac Viljareala Trigueros nespretno intervenisao i savladao svog golmana.

Nemački inetnacionalac, Mustafi, poreklom Albanac iz Makedonije, u razmaku od 10-ak minuta postiže dva gola, prvo na asitenciju Pjatija, a potom i Fegulija, čime je pitanje pobednika definitivno bilo rešeno.

Viljareal je u finišu uspeo samo da postigne počasni gol, Trigueros je pogodio i protivnčku mrežu za konačnih 1:3.

Valensija ovom pobedom preskače na tabeli Barselonu i Sevilju, ekipe koje su držale čelo uoči 10. kola, izjednačila se po broju bodova sa madridrskim Atletikom, ali je ispred aktuelnog šampiona Španije zbog bolje gol razlike i međusobnog skora. “Slepi miševi” jeidni gledaju u leđa”Kraljsvskom klubu”, koji im beži bod.