Šok: Serena Vilijams ispala sa Vimbldona

Prva teniserka sveta, Amerikanka Serena Vilijam završila je učešće na Vimbldonu, pošto je danas u trećem kolu izgubila od Francuskinje Aliz Korne sa 1:2, po setovima 6:1, 3:6, 4:6.

Vilijams je odlično odigrala prvi set u kojem je protivnici prepustila samo jedan gem i dobila taj deo igre za 30 minuta, ali je u naredna dva seta Korne bila bolja.

Korne je u drugom setu povela sa 5:0, a do kraja tog dela igre Amerikanka je uspela samo da smanji rezultat, ne i da ga preokrene.

U trećem setu se vodila velika borba, naročito u prvom gemu u kojem je Vilijams uspela da spasi čak četiri brejk lopte.

Francuskinja je u petom i sedmom gemu oduzela servis Amerikanki za vođstvo od 5:3. Vilijams se uspela da „vrati” jedan brejk, ali ne i da produži meč, possto je Korne u desetom gemu sigurno servirala i iskoristila prvu meč loptu.

Korne će u narednoj rundi takmičenja igrati protiv Kanađanke Eženi Bušard.