Spektakularan derbi u Italiji: Pet golova, tri penala i crveni kartoni za pobedu Juventusa nad Romom

Fudbaleri Juventusa zadržali su stoprocentan učinak u Seriji A pošto su u 6. kolu savladali Romu sa 3:2 (2:2).

Za samo pet minuta između 27. i 32. sudija Đanluka Roki dosudio je dva diskutabilna jedanaesterca, po jedan na obe strane.

Sve je počelo nakon slobodnog udarca Andree Pirla, koji je u živom zidu pogodio Majkona u ruku, a Roki prvo dosudio novi slobodnjak na ivici kaznenog prostora, a onda promenio odluku i svirao jedanaesterac koji je realizovao Tevez.

Pet minuta kasnije, Lihštajner je rvačkim zahvatom oborio Totija u svom šesnaestercu, a kapiten Rimljana je sigurno izveo najstrožu kaznu.

U 44. minutu Iturbe je preokrenuo na 1:2, ali je u nadoknadi vremena sudija dosudio još jedan sumnjiv penal za domaće koji je ponovo realizovao Tevez.

U drugom poluvremenu, Juventus je do pobede došao golom Bonućija u 86. minutu. U samom finišu po crveni karton su dobili Morata i Manolas, a domaći su uspeli da sačuvaju prednost i osame se na vrhu tabele.

Juventus ima maskimalnih 18 bodova, dok je Romi ovo prvi poraz pa su Rimljani ostali na 15 osvojenih bodova.