Srbi odlični u istanbulskom derbiju: Fenerovi Bjelica i Bogdan bolji od Galatinih Ercega i Micova

Košarkaši Fenerbahče Ulkera upisali su večeras i petu pobedu u nacionalnom šampionatu, pošto su u derbiju šestog kola bili bolji od Galatasaraja rezultatom 85:74.

Ekipa našeg Željka Obradovića bila je čitavim tokom meča u vođstvu, a najzaslužniji za takav razvoj događaja bio je naš reprezentativac Nemanja Bjelica, koji je bio sjajan i u odbrani i u napadu i za njega gosti nisu imali rešenja.

Najveći deo posla Fenerbahče je odradio u prvom poluvremenu koje je dobio rezultatom 50:31, pa je domaćima u nastavku ostalo samo da rutinski privedu posao kraju.

U tome su i uspeli, a na kraju, Bjelica najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 18 poena, a u nastavku se razigrao i Bogdan Bogdanović, koji je meč završio sa 13 poena. Gaudlok je upisao 12, a Jan Veseli 8 poena.

Kod Galatasaraja, Zoran Erceg odličan sa 18 poena, a Vladimir Micov je upisao 11.

Podsetimo, Galatasaraj u petak dočekuje Crvenu zvezdu Telekom u meču šestog kola Evrolige.