Srbi za pobedu Fenera: Bjelica u poslednjoj sekundi doneo trijumf nad Barsom, Bogdan najefikasniji

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Barselonu u gostima posle produžetka sa 91:89 u devetom kolu Evrolige, a junak turskog tima bio je Nemanja Bjelica koji je postigao odlučujuće poene.

Košarkaši Fenerbahčea uspeli su da ”skinu skalp” do sada nepobedivoj barseloni u Evroligi od početka sezone.

U sjajnoj, na kraju i dramatičnoj utakmici, ekipa Željka Obradovića slavila je sa 89:91, iz sjajne partije srpskih reprezentativaca Bogdanovića i Bjelice.

Gosti su za nijansu bolje odigrali prvo poluvreme, predvođeni raspoloženim Bogdanovićem, koji je večeras bio ubedljivo najefikasniji u redovima Fenera. Usledio je pad u trećoj četvrtini, a onda divovska borba, koš za koš do kraja regularnog toka.

Pobednika nije bilo, pa se ušlo u dodatnih pet minuta, a koš koji je odlučio pobednika postigao je Nemanja Bjelica u poslednjoj sekundi produžetka!

Fenerbahče je ovim trijumfom potvrdio drugo mesto u Grupi C, a Bogdan Bogdanović je sa 23 poena bio najefikasniji u ekipi Željka Obradovića. Jan Veseli je upisao 16, a čovek odluke Nemanja Bjelica 13 poena.